Поврзете се со нас

Англија

Њукасл издоминира на „Олд Трафорд“ и ја продлабочи кризата на Манчестер Јунајтед (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/NUFC

Њукасл оствари убедлива победа во дуелот со Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ (0:3) и заслужено избори место во следната рунда на англискиот Лига куп.

Ерик тен Хаг започна со комбиниран состав, но тоа нема да биде алиби за менаџерот на Јунајтед, чија екипа врза два пораза со резултат 0:3 на домашен терен и ги разочара фановите со поразот кој го остава тимот без можноста да се бори за трофејот.

Алмирон го отвори резултатот во 28. минута, осум минути подоцна Хол зголеми на 0:2, а точка на средбата стави Вилок во 60. минута.

Во второто полувреме, во дресот на Јунајтед се појавија и Хојлунд, Рашфорд, Фернандеш, Амрабат и Ван Бисака, но петте замени не донесоа ништо продуктивно на теренот за „црвените ѓаволи“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни