Поврзете се со нас

Германија

Ниту лидерот Леверкузен немаше решение за Штутгарт (ВИДЕО)

Објавено

на

Штутгарт и Баер Леверкузен се двете најпријатни изненадувања во оваа сезона во Бундеслигата, два тима кои попладнево ги одмерија силите и на крајот ги поделија бодовите.

„Фармацевтите“ се состав кој годинава ретко губи бодови, ама Штутгарт уште еднаш покажа дека е добар, незгоден оваа сезона, поточно дека не е случајно што е на третото место на табелата, а во исто време напредува и во Купот на Германија каде преку Борусија Дортмунд дојде до четвртфиналето.

Фурих во 40 минута донесе предност за домаќините, Вирц пак во 47 минута ги постави конечните 1-1.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни