Ниту Леброн, ниту Харден, ниту Вестбрук: „Снајперистот“ Мидлтон го има потегот на денот во НБА лигата (Видео)

Од четирите плејоф средби во НБА лигата беа избрани десетте најдобри потези во кои ќе видите мајстории, атракции на Леброн Џејмс, Џејмс Харден, Расел Вестбрук, Ленс Стивенсон… меѓутоа позицијата број еден е наменета за еден човек, ѕвездата на Милвоки Бакс, Крис Мидлтон кој погоди луда и невозможна тројка за продолжение на средбата против Бостон Селтикс.

Facebook Коментари