Ништо не им оди од рака: Играч на Никс си заби во својот кош (Видео)

Kevin Knox

Тимот на Њујорк Никс и во оваа натпреварувачка кампања е една од најлошите екипи во лигата што е далеку од тоа што се очекуваше во оваа сезона, борба за позициите кои водат во плејофот.

Никси изминатава ноќ некако успеаа да слават над Сакраменто Кингс со 103-101, меѓутоа воедно можевме да бидеме сведови како играч на Никс си забива во сопствениот кош. Се работеше за Кевин Нокс да ја тргне топката од обрачот, тој атрактивно ја внесе низ мрежичката.

Facebook Коментари