Николов и МОЛ Види по вторпат го надиграа ПАОК (Видео)

boban

Унгарскиот прволигаш МОЛ Види за кога настапува македонскиот репрезентативец Бобан Николов ја запиша втората победа во групата фаза во Лига Европа и тоа над ПАОК.

Пред околу петнаесеттиона дена МОЛ Види славеше во Солун со 2-0, а пак вечерва одново го доби грчкиот претставник и тоа со 1-0. Стрелец на погодокот вреден три бода и место број два во групата Л беше Миланов во 50 минута.

Нашиот Николов беше на теренот од 58 минута и заработи жолт картон.

Facebook Коментари