Николов и Шериф го нокаутираа Шахтјор на дебито во ЛШ, Дортмунд го освои Истанбул (ВИДЕО)

Екипата на Шериф Тираспол имаше фантастично деби во групната фаза на Лигата на шампионите, деби со победа над редовниот учесник во ова натпреварување Шахтјор Доњецк. Првакот на Молдавија славеше со 2-0 и со тоа потврди дека не случајно ги мина квалификациите и се најде во овој главен дел. Домашниот состав знаеше да ги искористи своите … Продолжи со читање Николов и Шериф го нокаутираа Шахтјор на дебито во ЛШ, Дортмунд го освои Истанбул (ВИДЕО)