Поврзете се со нас

АБА лига

Николиќ бурно ја прослави првата победа со МЗТ во АБА лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот шампион МЗТ Скопје направи големо изненадување и ја совлада Цедевита Олимпија со 79-74 во АБА лигата.

Ова за „металците“ беше прва победа во новата календарска година, прва победа под водство на тренерот Драган Николиќ, триумф кој треба да донесе нова енергија, самодоверба пред клучните средби за опстанок во оваа конкуренција.

Најмногу на овој резултат му се израдува тренерот Николиќ кој се гушкаше со капитенот Дамјан Стојановски, упатуваше пораки и покажуваше мускули кон навивачите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни