Поврзете се со нас

Одбојка

Никола Ѓоргиев со порака до ракометарите: Среќно, браќа…

Објавено

на

blank

Капитенот на македонската одбојкарска репрезентација, Никола Ѓоргиев со убава, ама кратка порака ги испрати нашите ракометари кои ќе играат на Светското првенство во Египет.

Ракометната репрезентација вчера дозна дека ќе биде дел од шампионатот, односно ги искористи откажувањето на Чешка која има голем број на заразени ракометари, стручен штаб со КОВИД-19.

-Среќно, браќа…, -порача Ѓоргиев под заедничките фотографии со ракометарите.

blank

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни