Поврзете се со нас

Меѓународни настани

Никој не може да го запре Том Брејди: Тампа Беј победи на 55. Супербоул

Објавено

на

blank

Екипата на Тампа Беј славеше убедлива победа на 55. Супербоул откако со 31:9 беа поуспешни од Канзас Сити Чифс.

Со победата над минатогодишниот шампион, остварена на крилата на неуништливиот Том Брејди, екипата на Тампа Беј стигна до вториот Ломбардиев трофеј во својата кариера.

Канзас беше фаворит на вчерашниот натпревар, меѓутоа тимот на Тампа одигра натпревар без грешка и сосема заслужено на убедлив начин ја доби средбата која имаше милионски аудиториум пред малите екрани.

Јасно е дека кај победникот најмногу се издвои 43. годишниот Том Брејди кој префрли 201 јарди со три доделени паса за тачдаун. Брејди имаше само седум некомплетирани додавања од дури 28 обиди.

blank

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни