Поврзете се со нас

НБА

Незапирлив: Мајсториите на Џордан од последната шампионска сезона во Чикаго Булс (ВИДЕО)

Објавено

на

Мајкл Џордан со документарецот „Последниот танц“ односно се врати на големата сцена и потсети зошто е едноставно најголемиот на сите времиња, играч за кој се зборувало, се зборува и ќе се зборува уште долги години.

Натпреварувачкиот дух и желбата за победа се две клучни работи кои му овозможија на Ем-Џеј да го запише своето име во историјата. Секако шесте титули во шесте НБА финалиња јасно покажуваат дека за него нема пораз кога се во прашање битките за пехарите, па во продолжение погледнете компилација од неговата последна, шампионска сезона во таборот на „биковите“ кога беше прв стрелец во НБА и прогласен за МВП.

MJ 1998 Mixtape

Michael Jordan's farewell season in Chicago was nothing short of greatness:🏀 Led NBA in scoring (28.7 PPG)🏆 1997-98 MVP⭐️ 1998 All-Star Game MVP🏆 Sixth NBA championship🏆 Completed second three-peat with Chicago BullsRelive the final season of the running of the Bulls #TheLastDance 🐐

Gepostet von ESPN am Mittwoch, 13. Mai 2020

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни