Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Незаборавна вечер во Скопје: Вардарци на спектакуларен начин пречекани од фановите во Скопје (Фото)

Објавено

на

Ракометните вардарови херои вчера беа пречекани од илјадници фанови кои од аеродромот во Скопје ги испратија до плоштадот „Македонија“ каде беше одржана главната прослава.

Скопје вчера беше центар на европските прослави затоа што низ илјадници грла се пееја победнички песни кои ги поздравија новите европски ракометни владетели.

Во продолжение погледнете каква беше атмосферата на дочекот на ракометарите на Вардар…

Vardar-plostadVardar-plostad1 Vardar-plostad2 Vardar-plostad3

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни