Поврзете се со нас

Англија

Невил разочаран од еден играч од Челси: Наскоро ќе го продадат за 25 мииони фунти

Објавено

на

blank

Гери Невил заедно со Џејми Карагер беа стручни коментатори на вчерашниот натпревар во кој Челси го победи Брајтон со 3:1.

Тимот од Лондон не блескаше на оваа средба, но успеа да стигне до трите бода во првиот натпревар од новата сезона во Премиер лигата.

Откако претходно го критикуваа Кепа Аризабалага, на ред дојде и играчот од средниот ред Рубен Лофтус- Чик кој ги разочара коментаторите во студиото на „Скај Спортс“.

– Мислам дека Лофтус- Чик доби доволно шанса. Сметам дека тој навистина разочара и не мислам дека треба да се жали за нешто. Него му беа дадени доволен број на натпревари.

– Не мислам дека ја зграби шансата која му се понуди. Челси ќе дојде до точка кога за него ќе прифати 25 милиони фунти и ќе го пушти да си замине, -јасен беше Невил.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни