Поврзете се со нас

Европски првенства

Невил и Рајт полудеа по „ножичките“ на Белингам, Кин остана „мртов-ладен“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Џуд Белингам со својата мајсторија со ножички дефинитивно го одбележа мечот на Англија со Словачка на кој фаворитот со многу мака се спаси во основниот дел за да потоа во продолженијата даде и гол за славје од 2-1.

Атракција на Белингам во „последен час“, Англија со два шута до четвртфинале на ЕП (ВИДЕО)

Потегот на Џуд дефинитивно ќе се врти и ќе биде во фокусот уште некое време, а ИТВ на социјалните мрежи објави како Гери Невил, Иан Рајт и Рој Кин го испратија овој гол во 95 минута.

Невил и Рајт полудеа, а Кин не покажа никаква емоција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни