Поврзете се со нас

НБА

Неверојатно признание на поранешна НБА ѕвезда: Спиев со секоја девојка на еден мој соиграч

Објавено

на

Некогашниот плејмејкер на Голден Стејт Вориорс, Вашингтон Визардс, Орландо Меџик и Мемфис Гризлис, Гилберт Аренас раскажа неверојатна приказна поврзана со некогашниот соиграч, пријател, Ник Јанг.

Контроверзниот Аренас и Јанг заедно беа дел од Вашингтон, Гилберт се „грижел“ се тогашниот дебитант, новајлија во лигата, односно не дозволувал да биде искористен од лесните девојки. Јанг знаел да се залета, лесно да се заљуби, а Аренас му ги „крадел“ девојките, спиел со нив за да му покаже дека не се за него.

-Секогаш кога ќе видев дека ќе се заљуби во некоја лесна женска јас веднаш спиев со неа или ќе му го изгребав автомобилот. Имав секс со неговите девојки само за да му испратам порака. Не, не можеш со неа, -истакна трикраниот учесник на Ол-стар натпреварите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни