Поврзете се со нас

Англија

Неверојатно: Нуњез го промаши невозможното против Лутон (ВИДЕО)

Објавено

на

Дарвин Нуњез е напаѓач од кого се може да се очекува, од најдоброто до најлошото и за тоа добивме уште една потврда на вечерашната средба против Лутон во Премиер лигата, средба на која имаше неверојатно промашување.

Се играше 70 минута кога Уругваецот доби топка од Салах и кога веќе сите ја видоа во голот на домаќините тој се посрамоти за сите пари. Јужноамериканецот има утка која ќе се врти, целосно ја промаши рамката од голот на Камински.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни