Поврзете се со нас

Свет

Неверојатниот Лесор го реши дербито меѓу Партизан и Звезда, па направи глупост по крајот на мечот (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/PartizanBC

После подолго време, едно дерби меѓу Партизан и Црвена Звезда мина во навистина позитивна кошаркарска атмосфера и навивачите беа прилично дисциплинирани, но во мечот без прекини, на крајот најголемата глупост ја направи центарот на домашниот тим.

Партизан успеа да направи страшен пресврт денеска во дербито во АБА лигата и се врати од негатива од 20 поени, а иако главен херој беше Матијас Лесор, токму тој беше и човекот кој беше задолжен за најнепотребната сцена.

Откако „црвено-белите“ се вратија и победија благодарение на неговите 27 поени и 8 скокови, тој реши во два наврати физички да го нападне Петрушев, при што еднаш го удри и во главата.

Ѕвездата на Партизан предизвика голема мешаница на паркетот и мораа да реагираат сите останати да не дојде до поголем инцидент, вклучувајќи го и тренерот Жељко Обрадовиќ.

За ваквото однесување, Лесор дефинитивно заслужува жестока казна од АБА лигата, бидејќи со овој потег уништи се добро што направи на натпреварот кој заврши 92:81.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни