Неверојатна корекција на судијката, тенисерките и фановите воодушевени (Видео)

julie-kjendli

Полуфиналниот меч на Мастерсот во Синсинати меѓу Медисон Киз и Софија Кенин беше одбележан со победата на Киз, но и една одлука на судијката на стол која ги воодушеви присутните.

Јулие Кјендли беше главна судијка на мечот и во една ситуација испорача таква корекција на одлуката на линискиот судија, што на Киз и остана само да се смее во неверица, а фановите беа изненадени од нејзината контрола на местото каде завршила топката.

Facebook Коментари