Поврзете се со нас

Свет

Неверојатен кош во Шпанија: Погоди луда тројка од својата половина за победа (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/ACBCOM

Кошарката знае да донесе моменти за паметење, а токму еден таков имавме вечерва во Шпанија на дуелот меѓу Хувентуд и Билбао.

Домаќините успеаа да слават со 81:78 и тоа со една неверојатна, луда тројка која со звукот на сирената ја постигна Андрес Фелиз. Се играа завршните секунди во кои топката беше кај гостите кои преку Куламае се обидоа да слават, но истата не заврши на посакуваното место или поточно ја собра Фелиз кој си ја испроба среќата што се покажа како вистински потег со оглед на постигнатиот кош за ерупција на Бадалона.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни