Поврзете се со нас

Свет

Неверојатен гол: Лапорт погоди од својата половина на дуелот меѓу Ал Наср и Интер Мајами (ВИДЕО)

Објавено

на

Ал Наср и Интер Мајами играат пријателски меч во Ријад на кој ги нема двете ѕвезди Кристијано Роналдо (повреден-трибини) и Лионел Меси (клупа, голем знак прашање дали ќе биде активен поради повреда), но затоа тука има некои други познати имиња како што е дефанзиевцот Емерик Лапорт.

Токму поранешниот стопер на Манчестер Сити даде неверојатен гол во 12 минута кога од својаја половина ја затресе мрежата на МЛС составот. Неверојатно!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни