Поврзете се со нас

Свет

Нестварно промашување: „Голгетерскиот инстинкт“ на Грилиш служи за потсмев на социјалните мрежи (Видео)

Објавено

на

Англија постигна два гола во мрежата на Италија во првото полувреме во Неапол, а навистина нестварно е како на полувреме резултатот не гласеше 0:3.

Веднаш по голот за историја на Хари Кејн кој стана најдобар голгетер во историјата на Англија, несебичниот напаѓач одлично го проигра Џек Грилиш, но ѕвездата на Манчестер Сити реагираше на начин кој не доликува на професионален фудбалер.

Грилиш секако не е познат како добар реализатор, но промашувањето кое го изведе беше навистина нестварно и беше многу полесно да ја смести топката во голот, отколку да го промаши истиот.

Всушност, Грилиш не беше ниту блиску до постигнување гол, бидејќи топката ја зафати на навистина катастрофален начин и истата не мина ниту блиску до десниот дирек.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни