Несторовски стрелаше, но Палермо доживеа елиминација во Купот на Италија (Видео)

ile

Македонските репрезентативци, Илија Несторовски и Александар Трајковски со нивниот Палермо доживеаа елиминација во Купот на Италија,

Вечерва клубот од Сицилија му гостуваше на прволигаш Калјари и загуби со 2-1. Паволети беше двоен стрелец за домаќините, додека пак за Палермо погоди нашиот Несторовски од пенал во 52 минута од средбата.

Иле како и Трајковски ги одиграа сите 90 минути на средбата.

Facebook Коментари