Поврзете се со нас

Италија

Несторовски: Колку е убаво пак да се трча на терен (ФОТО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Илија Несторовски е пресреќен што конечно им се врати на тренинзите и зелениот тепих во тренинг центарот на Удинезе.

Долго време поради пандемијата од КОВИД-19, Италија беше затворена, во карантин, па играчите од дома мораа да вежбаат и да се одржуваат во форма. Сега мерките кога се релаксирани, се доби дозвола за индивидуални тренинзи, а нашиот Несторовски беше оној кој меѓу првите доби шанса да им се врати на обврските.

-Убаво и возбудливо е повторно да се трча на теренот. Нема да се откажеме, -напиша Иле на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

Bello ed emozionante tornare a correre in campo. Non si molla 💪🏻💪🙏👌

A post shared by Ile Nestorovski 3️⃣0️⃣ (@nestoro30) on

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни