Поврзете се со нас

Италија

Несторовски ја менува клупската средина во јануари, но останува во Серија А

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Илија Несторовски може да ја промени клупската средина во зимскиот преоден рок.

Несторовски ја продолжи соработката со Удинезе пред почетокот на оваа сезона, но одново не добива вистинска шанса во составот од Фриули. Тој малку е користен од тренерот Сотил, односно е дури четврти напаѓач, па ова сака да го искористи тимот на Специја.

Овој клуб е воден од Лука Готи кого добро ги познава квалитетите на нашиот ас од Удинезе и може лесно да се случи одново да соработуваат во калчолигашот кој по 15 кола е на 17 место на табелата.

Иле веќе долго време е на Апенините, претходно успешно ги бранеше боите на Палермо.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни