Поврзете се со нас

Италија

Несторовски го постигна првиот гол во дресот на Асколи (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: www.facebook.com/ascolicalcio1898fc

Искусниот македонски напаѓач, Илија Несторовски го постигна првиот гол во дресот на Асколи, тим за кој потпиша минатово лето.

Во шестиот меч Несторовски дојде до деби погодокот и тоа во пресметката со Сампдорија. Ветеранот се најде на вистинското место длабоко во судиското продолжение на првиот дел и со удар со глава донесе предност за домашниот тим.

На почетокот на второто полувреме Борини реализираше пенал за 1-1 што се покажа како конечен резултат на оваа пресметка.

Иле кој не доби повик од Благоја Милевски за средбите со Украина и Ерменија беше активен на теренот до 79 минута.

Асколи со 9 бода се наоѓа на 13 место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни