Поврзете се со нас

Италија

Несторовски асистент, Удинезе ја прекина серијата на лоши резултати (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Удинезе ја прекина лошата серија на резултати во Серија А и тоа на гостувањето кај фенерџијата Кротоне кој беше совладан со 2-1.

Ова за популарните „зебри“ беше прва победа по пет кола, а во истата свој придонес имаше македонскиот репрезентативец Илија Несторовски. Несторовски се најде во почетната постава и во 41 минута беше асистент при погодокот на Де Пол.

Аргентинецот до крајот постигна уште еден гол, но и заработи црвен картон.

Иле и компанија со 36 бода се на 11 место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни