Несопирлив Винисиус: Брутален дриблинг на Бразилецот, противникот заврши со повреда (Видео)

vinisius

Бразилскиот талент Винисиус е иден фудбалер на Реал Мадрид, а фудбалските фанови во моментов можат да ги следат неговите мајстории во дресот на Фламенго.

На вчерашниот дуел против Боависта, 17-годишникот влегол во игра од клупата за резервни фудбалери, а со еден свој дриблинг успеа да повреди противнички играч кој не можеше да го продолжи натпреварот.

Facebook Коментари