Нервозниот Роналдо одговори со вулгарен гест на „Меси“ прозивките од трибините (Видео)

Пресметката меѓу Ал Шабаб и Ал Наср донесе доста нервоза и меѓусебни провокации меѓу фудбалерите на теренот, но во претставата се вклучија и домашните навивачи. Симпатизерите на Ал Шабаб постојано се обидуваа да го извадат од кожа Кристијано Роналдо, а на крајот успеаја во тоа и напрвија да видиме еден недоличен потег од Португалецот. Роналдо … Продолжи со читање Нервозниот Роналдо одговори со вулгарен гест на „Меси“ прозивките од трибините (Видео)