Поврзете се со нас

Свет

Нервозниот Нејмар откако доби удар во глава: Вакви личности не можат да едуцираат дете (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/CBF_Futebol/Vitor Silva / CBF

Натпреварот меѓу Бразил и Венецуела доби тензична завршница поради мешаницата која настана на теренот, но и поради некоректниот потег на еден домашен фан во моментите кога домашните фудбалери се упатуваа кон тунелот.

Нејмар беше погоден од мала кутија за пуканки и големата ѕвезда доста нервозно реагираше на овој потег, па откако испрати погрдни зборови уште во прв момент, продолжил доста нервозно и во микс-зоната.

Нејмар влезе во клинч со Рондон, па комплетно збесна откако доби непријатно изненадување од фан на Бразил (Видео)

Бразилските медиуми ја пренесоа изјавата на Нејмар кога добил прашање за завршниот инцидент, кој иако не донесе никакви посериозни последици, само ја потврди лошата едукација на дел од фановите во Јужна Америка.

– Не ни видов со што бев удрен во глава, но кога добив удар, многу се изнервирав. Вакви работи не треба да се гледаат на фудбалски терен, оставаме лоша слика за нашиот спорт.

– Личност која прави вакви работи, само покажува дека не е доволно едуцирана. Ваква личност не може да едуцира дете и да го изведе на прав пат. Ако толку се буни за нашата игра, требал да тренира повеќе и да биде на теренот наместо мене, – изјавил Нејмар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни