Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Нервозата си го направи своето: Тадиќ жестоко го закачи Елмас, па заработи црвен картон (ВИДЕО)

Објавено

на

Тимот на Ајакс доживеа вистински дебакл на вечерашниот меч против Наполи во Амстердам, меч кој го загуби со 6-1.

Холандскиот првак беше потопен на „Јохан Кројф Арена“ со тоа што интересно е да се каже дека домаќините беа тие кои го отворија резултатот. Меѓутоа потоа калчолигашот „експлодираше“ и до врв ја наполни мрежата на Ајакс.

Голема беше нервозата кај домаќините, па и кај најискусниот Душан Тадиќ кој во второт дел заработи црвен картон (втор жолт) откако жестоко го закачи нашиот репрезентативец Елиф Елмас.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни