„Нероаѕурите“ во акција: Заборавете на „ Jingle Bells“, во мода е „Inter Bells“ (Видео)

inter

Екипата на Интер сезонава игра во одлична форма и е на првата позиција во Серија А, а тоа сосема нормално донесе позитивна атмосфера како во составот така и меѓу навивачите.

Токму навивачите денеска добија една интересно изненадување од клубот, играчите и стручниот штаб, една специјална божиќна песна „Inter Bells“ која е замена за легендарната „Jingle Bells“.

Воедно со ова беше испратен повик до фановите да дојдат, да му се придружат на хорот и да ја запеат оваа нова компонизија на мечот проти Удинезе.

Facebook Коментари