Поврзете се со нас

Англија

Непријателите од играчките денови предизвикаа циркус како менаџери во Премиер лигата, судијата Атвел им подели црвени картони (Видео)

Објавено

на

На натпреварот меѓу Тотенхем и Брајтон пет пати се тресеше мрежата, но два гола на гостите беа поништени од ВАР и токму поради тоа „петлите“ успеаја да слават во еден доста тензичен меч.

Разликата ја направија головите на Сон и Кејн, но пред да биде постигнат клучниот гол од англискиот напаѓач за 2:1, видовме два поништени гола на Брајтон, но и еден инцидент меѓу италијанските тренери.

Кристијан Стелини и Роберто Де Зерби го разбудија своето непријателство од играчките денови уште пред самиот старт на мечот и имаа тензичен поздрав, но ситуацијата ескалираше во 59-та минута.

Двајцата менаџери се закачија при еден прекин на теренот, по што настана хаос крај аут линијата испровоциран од луѓето кои треба да бидат пример за останатите.

Стјуарт Атвел не се двоумеше премногу и го реши проблемот со два црвени картони, па двајцата тренери беа испратени на трибината и сега ќе мора да отслужат суспензии.

Стелини пред натпреварот го „вжешти“ соочувањето со Де Зерби и истакна дека тој максимално профитирал од добрата работа која ја вршеше Потер во Брајтон, но всушнот нивната нетрпеливост датира од 2009-та година, кога двајцата имале жестоки дуели во Серија Б како членови на Бари (Стелини), односно Авелино (Де Зерби).

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни