Поврзете се со нас

Шпанија

Необична ситуација на прославата на титулата на Барселона: Педри потпиша банани (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/FCBarcelona

Барселона денеска ја слави лигашката титула низ улиците на Каталонија, успех кој беше поздравен од голем број на луѓе кои беа присутни низ местата каде што минуваше клупскиот автобус.

Секако ваквите славја носат и необички барања, моменти, па така од Педри беше побарано да се потпише на едно купче банани. Наводно истите се од Канарските Острови од каде што доаѓа талентираниот Педри кој ги зема бананите, ги потпиша и ги врати на девојката која го побара ова од него.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни