Поврзете се со нас

Германија

Необична ситуација: Халанд го запре корнерот на Билбао за да додели автограм на младо момче (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипите на Борусија Дортмунд и Атлетик Билбао попландево одигра пријателски меч во Швајцарија кој со 2-0 му припадна на шпанскиот прволигаш со погодоците на Гарсија и Вивиан во второто полувреме.

Меѓутоа резултатот падна во втор план, а причината за тоа е необичната ситуација од финишот на првото полувреме. Имено Билбао требаше да изведе корнер, но едно момче влета да теренот и се упати кон Ерлинг Халанд.

Тој побара автограм, напаѓачот му ја исполни желбата додека сите останати чекаа да се заврши со ова за да се продолжи натпреварот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни