Поврзете се со нас

Свет

Нено во елемент: Најатрактивните потези на Димитријевиќ во изминатава сезона (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ имаше уште една квалитетна сезона во дресот на Хувентуд каде се прикажа во извонредно светло како во домашните натпреварувања така и во Еврокупот.

Нено имаше многу мајстории, квалитетни потези, па неговиот клуб одлучи да направи една супер топ компилација со најдобрите негови моменти во АЦБ лигата во кампањата 2020/2021. Уживајте!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни