Поврзете се со нас

Европски купови

Нено во центарот на вниманието на Еврокуп: Димитријевиќ – машина за кошеви (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ и во нареднава сезона ќе го носи дресот на Хувентуд, тим кој одново ќе се натпреварува во Еврокупот каде во првата фаза ќе се соочи со Уникс Казан, Партизан, Венеција, Бахчешешир и Бург.

Токму од ова натпреварување му посветија минути на нашиот Нено, односно посетија дека плејмејкерот беше машина за кошеви во минатата кампања.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни