Нема поубава роденденска честитка од ова за Пенезиќ: Се најде во топ 3 ѕвезди и топ 5 постигнати голови на колото (Видео)

andrea-penezic

Левиот бек на ЖРК Вардар Андреа Пенезиќ не можеше да добие поубава честитка за својот 32. роденден. Таа со својот тим успеа да го победи Ференцварош од 29:28 благодарение на нејзините девет голови. Таа со тоа успеа да влезе во топ 3 ѕвезди на колото,а еден од деветте гола се најде во топ 5 голови на колото.

Голот на Пенезиќ, кој се најде во топ 5 голови на колото, можете да го погледнете ТУКА

Facebook Коментари