Поврзете се со нас

Англија

Нема ниту еден играч од Ливерпул и Челси: Најскапиот тим во Премиерлигата (ФОТО)

Објавено

на

Foto:twitter.com/ManCity

Пред нас се уште возбудувања во Премиер лигата како во оваа 2023 така и во 2024 година, но во пресрет на тоа што допрва не очекува составен е најскапиот тим во шампионатот и тоа во формација 3-4-3.

Се работи за секоја позиција поединечно, односно кој од тие асови има најголема вредност според „Трансфермаркт“. Во овој тим нема ниту еден играч од Ливерпул, Челси, ниту пак од Тотенхем и Астон Вила кои се при самиот врв во оваа сезона.

Има само еден фудбалер надвор од Сити и Арсенал, тоа е голманот Андре Онана кој има вредност од 40 милиони евра.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни