Поврзете се со нас

Англија

Нема крај на проблемите за Клоп: Додека го чека враќањето на Гомез и Ван Дајк, сериозна повреда заработи Хендерсон

Објавено

на

blank

Германскиот стратег на Ливерпул, Јирген Клоп се соочува со огромни проблеми поради повредени фудбалери во текот на целата сезона.

Сега кога полека, но сигурно се очекува враќањето во тимот на Вирџил Ван Дајк и Џо Гомез, Клоп доживеа уште еден тежок удар. Имено, повреда заработи капитенот на клубот и привремен стопер, Џордан Хендерсон.

Хендерсон се повреди на дерби натпреварот против Евертон, а првичните информации кои доаѓаат од црвениот дел од Мерсисајд воопшто не се позитивни.

Имено, Хендерсон би можел да отсуствува од терените најмалку 12 недели што значи дека би можел да го пропушти остатокот од сезоната во Премиер лигата, а во прашање е доведен и неговиот настап на Европското првенство.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни