(Не)контролирана радост: Шведското славје на своја кожа го почуствуваа водителката, гостите, а отиде и студиото (Видео)

studiosvedska-640x255

Шведските репрезентативци имаа причина да слават, но очигледно и тие во налетот не знаеа што прават. Откако успеаа да ја елиминираат Италија од бараж натпреварот за пласман на СП во Русија 2018 година, тие во славјето, кое го започнаа веднаш по натпреварот, неочекувано им се пуштија на гостите и на водителката и почнаа сите заедно да слават, а успеаа и да го искршат импровизираното ТВ студио.

Facebook Коментари