Поврзете се со нас

Англија

Неколку важни промени: Како може да изгледа почетната единаесетка на Јунајтед за следната сезона (ФОТО)

Објавено

на

Манчестер Јунајтед е еден од клубовите кој се обидува да се врати при самиот врв на англиксиот и европскиот фудбал, меѓутоа таа мисија во изминативе години тешко му оди, но клубот има и позитивни периоди на резултати под водство на Оле Гунар Солскјер и потребно е само да се пронајде формулата за конзистентност во формата.

Едно од можните решение е секако ангажман на квалитетни играчи, играчи кои ќе можат да донесат драстична промена, влијание како што беше случајот со Бруно Фернандеш. Секако за „црвените ѓаволи“ ќе биде многу важно како ќе го одработат следниот трансфер период ако сакаат да фатат вистински приклучок со Ливерпул и Манчестер Сити, екипи кои се издвојуваат од останатите во Премиер лигата.

Има многу информации, шпекулации, па последните вести се дека Јунајтед има понуда од Реал Мадрид, поточно пакет од четири играчи Хамес Родригез, Мартин Одегард, Лукас Васкез и Брахим Дијаз за Пол Погба.

Реал Мадрид ќе понуди четири играчи на Манчестер Јунајтед во намера да го добие потписот на Пол Погба

Ова го пренесе „Сан“ кој воедно се надоврза на оваа приказна, па состави една единаесетка која според нив би можела да се реализира ако се потврди горенаведената зделка, плус тука се и ангажманите на Џејдон Санчо од Борусија Дортмунд и Калиду Кулибали од Наполи.

Во тој случај формацијата 4-3-3 би изгледала вака:

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни