Поврзете се со нас

АТП

Некој нов Кирјос: Имам братска романса со Ѓоковиќ, ќе играме заедно во двојки

Објавено

на

Ник Кирјос по долга пауза се врати на терените и тоа со шоу пред својата публика во Австралија каде оствари победа од 3-0 и со тоа место во второто коло на турнирот во Мелбурн каде ќе се соочи со Данил Медведев.

Кирјос со луди потези ја воодушеви публиката во Мелбурн, па победата ја прослави како Роналдо (ВИДЕО)

Кирјос имаше свој ден и беше расположен и на пресот по натпреварот каде одново застана зад Новак Ѓоковиќ и му даде максимална поддршка на Србинот по се што мина во Австралија.

-Новак и јас имавме несогласувања во минатото. Јас сега го бранам како што би бранел секој друг да е на негово место. Имаме братска романса и не се жалам, -почна Кирјос кој во минатото знаеше да упати многу отровни стрели на адреса на првиот светски рекет.

-Ова не го правам затоа што е Србин. Секогаш го правам она што мислам дека е правилно. Случајност е што Новак е во оваа приказна, -додаде Ник кој на крајот откри и што планира да направи со Ѓоковиќ.

-Ќе побарам од Ѓоковиќ да играме во двојки на некој од турнирите, -изненади Австралиецот со грчко потекло.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни