Поврзете се со нас

Балкан

Некогашен ас на Вардар и Звезда: Почина Милан Живадиновиќ

Објавено

на

Фудбалот на овие простори остана без уште едно познато име-тоа е Милан Живадиновиќ кој почина во 77 година од својот живот.

Некогашниот играч на Вардар и Црвена Звезда долги години беше во фудбалот на Балканот, но и пошироко.

Тој како фудбалер играше и во Германија во Судвест , додека како тренер беше поуспешен и освен многу клубови беше предводник на неколку репрезентации како Југославија, Ирак, Јемен, Гана и Мјанмар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни