Поврзете се со нас

Свет

Нејмар загуби милион евра на покер, па се смееше: Ќе го објавам ова на Јутјуб (ВИДЕО)

Објавено

на

Нејмар се повреди на првенствениот меч против Лил и како што стојат работите оваа сезона е завршена за него ако не се случи некое чудо во наредниов период.

Бразилецот треба да мине низ период на рехабилитација, закрепкување, но додека го прави истото тој се забавува, игра покер. Меѓутоа и покерот како игра знае да „нокаутира“, ама по се изгледа на Нејмар не му пречи и тоа што за кратко време  загуби – еден милион евра.

Фудбалерот на ПСЖ имаше чудна реакција откако остана без голема сума на пари, а кога еден од играчите му посочи дека дојде од милион до нула за 60 минути тој порача дека ќе го објави истото на Јутјуб.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни