Поврзете се со нас

Свет

Нејмар влезе во клинч со Рондон, па комплетно збесна откако доби непријатно изненадување од фан на Бразил (Видео)

Објавено

на

Бразил не ја оправда фаворитската улога против Венецуела и го имаше првиот кикс во квалификациите за Светското првенство, резултат кој никој не го очекуваше со оглед на доминацијата на домаќините.

„Кариоките“ пропуштија многу шанси да го решат мечот во раната фаза на второто полувреме, но на крајот беа казнети од Белјо кој постигна акробатско ремек-дело за најавните шпици.

Играчите на Венецуела се одбранија на крајот и не бираа средства за да стигнат до бодот, па во завршницата имаше и тензија на теренот поради случувањата во последната акција.

Рондон ја фати топката и ја рогна на трибините, по што судијата означи крај на натпреварот и тогаш следеше жесток напад од неколку играчи на Бразил. Нејмар влезе во клинч со Рондон, нервозен беше и Габриел Жезус, но останатите играчи ја расчистија мешаницата и тензијата беше смирена.

Сепак, ова не беше крај на бесните реакции од страна на Нејмар, кој пред да влезе во тунелот доби непријатно изненадување од фан на Бразил и жестоко му возврати со навредливи зборови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни