Поврзете се со нас

Франција

Нејмар со порака до „братот“ Меси: Не излезе…(ФОТО)

Објавено

на

foto:twitter.com/ChampionsLeague

Лионел Меси вчера го одигра својот последен меч во дресот на Пари Сен Жермен, тим за кој настапуваше во изминативе две сезони.

Аргентинецот беше доведен како големо засилување, играч кој требаше да помогне во остварувањето на големата цел, сонот на клубот од Париз-пехар во Лигата на шампионите, но и тој со неговиот квалитет, магија не успеа да го донесе посакуваниот трофеј на „Паркот на принцовите“.

Меси во финишот на етапата беше и исвиркуван од фановите на ПСЖ што доволно говори за неговата приказна со клубот од Лига 1.

Нејмар пак за разлика од Аргентинецот се уште е под договор со „светците“, па тој не заборави да се збогува со напаѓачот кого добро го познава уште од времето во Барселона.

-Брат…не излезе како што мислевме, ама се пробавме. Беше задоволство да минам уште две години со тебе. Со среќа во новата етапа и биди среќен. Те сакам, -напиша Нејмар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни