Поврзете се со нас

Светски првенства

Нејмар покажа како изгледа неговиот зглоб 48 часа по мечот со Србија (Фото)

Објавено

на

Foto:instagram.com/neymarjr

Нејмар сигурно нема да игра против Швајцарија и практично е „прецртан“ за настап во групната фаза на Светското првенство, но сите напори на бразилските доктори се стремат кон една цел, а тоа е да го оспособат за нокаут фазата на мундијалот.

Тите денеска на бразилските новинари им откри дена Нејмар и Данило работат деноноќно за да се вратат што поскоро и да му стојат на располагање, а со мал „апдејт“ на својата ситуација вечерва излезе и самиот Нејмар.

48 часа по лошата повреда која ја заработи по дуелот со Миленковиќ, „десетката“ на Бразил покажа во каква состојба е неговиот зглоб, а впрочем и долови какви техники користат лекарите за да го намалат отокот.

На двете фотографии се гледа дека отокот сега е разлеан на цело стапало, што е нормален тек при ваков тип на повреди.

– Ајдееее одиме, – гласи пораката на Нејмар кој има јасен план да се врати и да му помогне на тимот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни