Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Нејмар и судијата Аријас режираа реприза на бизарниот дуел „Тухел-Конте“ (Видео)

Објавено

на

Марко Верати остана шокиран од судијата Мансано поради тоа што не му покажа црвен картон на Енцо Фернандес, но Италијанецот не беше единствениот играч на ПСЖ кој беше незадоволен од арбитражата.

По последниот судиски свиреж, Донарума имаше забелешки за делењето на правдата, но сепак за најурнебесниот момент се погрижија Нејмар и четвртиот судија на мечот.

Бразилецот имаше што да каже за арбитражата, но бидејќи тоа го направи со покривање на устата и со одредени сочни зборови, наиде на урнебесна реакција од четвртиот судија.

Шпанецот Ортиз Аријас се погрижи да видиме мала реприза на препираката која ја имаа Тухел и Конте во Лигата на шампионите, бидејќи ја задржа раката на Нејмар исто како што тоа го направи доскорашениот менаџер на Челси.

Бразилецот не беше најимпресиониран од реакцијата на судијата, но тоа уште толку ја збогати ситуацијата која стана вирална на Твитер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни