Поврзете се со нас

Свет

Нејмар го избра „најгрдиот“ фудбалер со кого играл во кариерата: Многу е смешен, ама…

Објавено

на

Foto:twitter.com/Alhilal_EN

Членот на Ал Хилал, Нејмар Жуниор го избра „најгрдиот“ фудбалер со кого имал можност да соработува во досегашната кариера.

Нејмар тргна од Сантош по што преку Барселона и Пари Сен Жермен стигна до Саудиска Арабија, а тука секако се и настапите за бразилската селекција.

Од сите овие години, искуство според него најнепривлечен играч со кого настапувал е Винисиус Жуниор.

-Играв со многу грди луѓе. Со сета почит, Винисиус Жуниор. Жал ми е, те сакам, но е многу смешен. Грд, но смешен, -истакна Нејмар кој пак го избра Тијаго Силва за најтежок ривал.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни