Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Недвед посочи што му е потребно на Јувентус за успех во пресметката со Порто

Објавено

на

blank

Јувентус ќе го има за противник Порто во првата рунда од нокаут фазата во Лигата на шампоните.

„Старата дама“ дефинитивно ќе го има статусот на фаворит за пласман во следната рунда, но во исто време во таборот на Јувентус се свесни дека не треба да дојде до никакво опуштање затоа што лесно можат да бидат казнети.

-Убаво е да се стигне до втората фаза, но исто така е многу тешка за соочување. Секој може да ви направи проблеми. Во офаа фаза на ЛШ се е неизвесно сите противници се силни и тоа го видовме минатата година, кога излеговме против Лион, -вели потпретседателот на „бјанконерите“, Павел Недвед.

-Добро го познавам нивниот тренер Серхио Консеисао, беше мој соиграч и игра со организирано со формација 3-5-2. Тоа ќе бидат две многу тешки натпревари. Можеме да сме фаворити, но поентата е да се дојде до тие игри во одлична форма.

-Ние мора да се соочиме со Порто како што се сторивме со Барселона на Камп Ноу. Со убедување и волја да го играме нашиот фудбал, -дополни Недвед.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни