Неблагодарно е да се биде соиграч на Нејмар: Бразилецот го уништи својот чувар со брилијантен трик (Видео)

nejmar-treningpsg

ПСЖ победи на вчерашното гостување кај Нант со минимални 0:1 и ја продолжи својата фантастична низа во домашното првенство, но новото добро издание денеска беше надополнето со еден неверојатен трик на тренингот кој го изрежира најголемата ѕвезда.

Нејмар секогаш им задава главоболки на противничките играчи за време на натперварите, но сега добивме потврда дека многу неблагодарно може да биде и ако сте соиграч на Бразилецот, особено на тренинзите. Нејмар измисли брилијантен трик и го уништи својот чувар на тренингот, а не се чекаше многу за оваа негова финта да стане вирална на социјалните мрежи….

Facebook Коментари